EFFİE TÜRKİYE 2016 SEÇİCİ KURUL


Ahmet Pura (Başkan)

Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı


Ahmet Pura, 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitimini, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde tamamladı. İş hayatına 1973 yılında, Unilever satış grubunda başladı ve sırasıyla Komili grubunda Bölgeler Müdürlüğü, Genel Satış Müdürlüğü ve Genel Müdürlük yaptı. 1989 yılında Hacı Şakir grubuna Genel Müdür olarak geçiş yaptı. Daha sonra Colgate Palmolive Türkiye’de Satış Direktörlüğü ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Halen Colgate Palmolive Türkiye ve Tribal Pazarlama ve Destek Hizmetleri şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Pura, TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Global Standards 1 (GS1) Komite Üyesi, Reklamverenler Derneği Başkanlığı, Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanlığı, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Üyeliği, Reklam Özdenetim Platformu Başkanlığı ve Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) Yönetim Kurulu Üyeliği sorumluluklarını sürdürmektedir.


Akan Abdula

Yönetici Ortak-Öğretim Görevlisi-Danışman, Futurebright


Bilkent Üniversitesi, İşletme bölümü mezunudur. Case Western Reserve Üniversitesi, Weatherhead School of Management’dan MBA derecesini almıştır. Uzun yıllar araştırma sektöründe çalıştıktan sonra, Grey İstanbul strateji ve planlama departmanının başına geçti. Grey Group Worldwide global strateji konseyi üyeliği yaptı. Grey'den ayrılarak FutureBright ve Davranış Enstitüsü'nü kurdu. Bugün her iki şirket Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri arasındadır. 2016’da Olson Zaltman’ın küresel ortağı oldu. Şirketleri 200’ün üzerinde markayı portfoyünde bulundurmaktadır.
Akan Reklam Özdenetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Bilgi Üniversitesi'nde Tüketici Davranışları dersini vermektedir. Başak Karaca Abdula ile 2007 yılından beri "yeni" evlidir. Aylin'in babasıdır.Arzu Ünal

CEO, Y&R Brands Istanbul


1969 doğumlu. İngiliz Kız Lisesi'nin ardından 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında Turizm Bakanlığı tarafından verilen profesyonel turist rehberliği lisansını kazandı ve bir süre profesyonel turist rehberi olarak çalıştı. 1991 yılında kariyerine Procter and Gamble Türkiye Pazarlama Departmanı’nda başladı. 1992 yılında Young&Rubicam/Reklamevi'ne girdi. Müşteri temsilciliği, müşteri direktörlüğü ve müşteri ilişkileri yönetmenliği gibi ajansın değişik yönetim kademelerinde görev aldı. 1998 yılında Ajans 2. Başkanlığına getirildi. Bu dönemde 5 sene boyunca ajans çift haneli olarak büyüdü. 2001 yılında Mediaedge:cia’nin kuruluşunda çalıştı ve 2001-2003 yılları arasında COO’su (Chief Operating Officer) olarak görev yaptı. Bu iki sorumluluğu 2004 yılında Y&R’ın Ajans Başkanı olana kadar sürdürdü.
Şu anda Türkiye’nin ilk Cannes Lions Grand Prix ödülüne sahip ajansı Y&R Brands İstanbul’un Ajans Başkanlığı görevini sürdürmekte. 2013 yılında Türkiye’nin en çok dijital ödüle sahip reklam ajansı C-Section ve Plasenta’nın Y&R Brands Istanbul tarafından satın alınmasıyla beraber, Y&R Brands İstanbul daha da büyüdü. 2013 yılında Türkiye'nin en etkili kadın liderleri platformunda ‘Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar’ Yaratıcı Liderlik ödülünün sahibi oldu. WPP’nin gelecekteki üst düzey yöneticileri geliştirme ve danışmanlık programı olan X Factor Liderlik programına tüm Dünya’dan seçilen kadın liderlerden bir tanesidir.
2004 yılından beri Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi.
Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin kurucu üyesi.
Y&R EMEA Yönetim Kurulu Üyesi. TurkishWin Üyesi.
Sürdürebilirlik Akademisi ve BinYaprak Danışma Kurulu üyesi.
Boğaziçi ve Robert Mezunu Sanayici, İşadamı ve Yöneticiler Derneği’nin kurucu üyesi.
YenidenBiz Yeniden İşbaşı Yapan Kadınlar Platformu Yönetim Kurulu Üyesi.
Yönetim Kurulunda Kadın Projesinin katılımcılarından biri.Aslı Yorgancıoğlu İçli

Kurucu Ortak ve Ajans Başkanı, Rafineri


Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Güzel Sanatlar Bates ve Lowe İstanbul’da müşteri ilişkileri tecrübesinin ardından Total İletişim’de Stratejik Planlama Direktörü olarak çalıştı.
2001 yılında ortakları ile beraber Rafineri’yi kurdu. Stratejik Planlama ve Müşteri ilişkilerinden sorumlu Başkan Yardımcısı görevini takiben bir senedir Ajans Başkanı olarak çalışmaktadır.
Dr. Aybil Göker

Etnografik Araştırmalar Kurucusu, Habitus Research


İtalyan Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji mezunu olan Aybil Göker, London School of Economics (LSE)’de Sosyal Antropoloji yüksek lisansını tamamlayarak, University College of London (UCL)’dan Antropoloji doktora derecesini almıştır. 2007’de Türkiye’ye dönen Aybil Yeditepe Üniversitesi’nde çalışırken bunun yanı sıra Boğaziçi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde dersler vermiş, doktora tezleri yürütmüş, yayınlar yapmıştır. 2012 yılında Alper Göker ile Türkiye’nin en iddialı etnografik araştırma ve stratejik danışmanlık şirketi olan Habitus Research’ü kurmuştur. Habitus Research 2015 yılı Baykuş Ödülleri’nde 8 ödülle en fazla ödüle ve en fazla altın ödüle layık görülmüştür.
Aybil’in 9 yaşında bir oğlu, toplamda iki kedisi ve iki köpeği vardır.


Ayşe Özkaya

Pazarlama Müdürü, Siemens, BSH Ev Aletleri Ticaret A.Ş.


1969 İzmir doğumlu, ilk ve orta öğretimini Almanya’da, Üniversite Eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi-Kıbrıs / Bilgisayar Programcılığı ile tamamladı. Profosyonel iş hayatına İzmir’de çeşitli Alman ve Avusturya şirketlerinin farklı pozisyonlarında başlayıp 1996 yılında İstanbul’a gelerek BSH Ev Aletleri’nde Pazarlama asistanlığı, e-Marketing Yöneticiliği, Profilo Pazarlama Müdürlüğü ve en son da halen devam etmekte olduğu Siemens Pazarlama Müdürlüğünü 2009 yılından beri yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuğu annesidir.Bahar Uçanlar

Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Direktörü, Turkcell


Profesyonel kariyerine 2000 yılında Monitor Company’de yönetim danışmanı olarak başlamış ve daha sonra kariyerini Shell Türkiye‘de Perakende Satış Müdürü olarak devam ettirmiştir. 2004 yılında University of Michigan’da MBA’ini tamamladıktan sonra kariyerine yurt dışında devam ederek sırasıyla Chicago Bain & Company’de Proje Müdürü; PepsiCO/USA’de Quaker Pazarlama Direktörlüğü ve Quaker Atıştırmalık iş biriminde Genel Müdürlük pozisyonlarında bulunmuştur. Turkcell ailesine katılmadan önce son olarak 2011’den itibaren Kraft Foods Türkiye’de, Pazarlama ve Strateji fonksiyonlarını yönetmekteydi. Turkcell’e Genç Segment Direktörü olarak katılan Bahar Uçanlar, halihazırda Turkcell anamarkasının yönetiminden ve Turkcell iletişiminden sorumludur.Başak Kluznick

Pazarlama Başkan Yardımcısı, Yıldız Holding


Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümleri çift anadalı bitirdikten sonra Procter & Gamble pazarlama bölümünde işe başladım. Kariyerimin ilk yıllarında Türkiye’de global markaların yerel uygulamaları, Pazar büyümesi, saha aktivasyonları ve yeni ürün lansmanlarına odaklı olarak çalıştım. Daha sonra kariyerimin büyük bir bölümü şirketin İsviçre’deki bölge merkezinde ve Amerika’daki Global merkezde geçti. Amerika'daki Global merkezde Uzun vadeli marka stratejileri, Inovasyon ve tüketici odaklı iş yönetimi konusunda çalıştım. Özellikle gelişmekte olan ülkelere ve düşük gelir seviyeli tüketicilerin hayatına katma değerli ürünler ve hizmetler sunmak konusuna odaklandım. Daha sonar tekrar İsviçre'de Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin sonuçlarından sorumlu Saç Bakım ürünleri Pazarlama Direktörü olarak görev aldım.
2008 yılının sonunda Yıldız Holding ile Türkiye’ye geri döndüm. Çikolata kategorilerinden sorumlu Pazarlama Genel Müdürü olarak çalışmaya başladım. Markaları tüketici için farklı ve anlamlı hale getirmekle beraber uzun vadeli stratejilerden günlük operasyona kadar işi aynı anda yönetmek benim için çok öğretici ve zevkli oldu, tabii gıda sektöründe çalışmak ayrıca bir keyif. Halen Ülker Grubu Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak kategori ve Pazar bilgimi pekiştirip tüketicilerin hayatında markalarımızla anlamlı bir yer elde etmeye çalışıyorum.Burcu Tokcan Yenal

Pazarlama İletişimi ve Medya Müdürü, Garanti Bankası


İstanbul İktisat Fakültesi İktisat bölümünden mezun olan Burcu Tokcan, 1996’da profesyonel iş hayatına Med Partners Reklamcılık’da medya uzmanı olarak başladı. 1999’da İngiltere’de pazarlama iletişimi üzerine aldığı kısa dönemli eğitimden sonra reklam kariyerine, sırasıyla Ali Taran ve Universal Mccann’de Medya Satın Alma ve Planlama Uzmanlığı görevleriyle devam etti. 2001’de Aria’da Medya Uzmanı olarak göreve başladı. 7 sene boyunca Aria-Aycell-Avea’nın startup ve birleşme süreçlerinde çalışan Tokcan, Avea’daki Medya Satın Alma ve Planlama Müdürü görevinden 2008 yılında ayrıldı. 2008’de Garanti Bankası’nda Medya Satın Alma ve Planlama Müdürü olarak göreve başladı ve 2010’den itibaren Garanti Bankası Pazarlama iletişimi ve Medya Müdürü olarak görevini sürdürüyor.Canan Pehlivanoğlu

Stratejik Planlama Direktörü, Medina Turgul DDB


"Notre Dame de Sion Lisesi’nden sonra Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim okudu. Fransız Hükümeti Onur Bursu ile tezli yüksek lisansını Paris’te tüketici direnci üzerine yaptıktan sonra 2006’da İstanbul McCann’de stratejik planlamacı olarak çalışmaya başladı. 2010-2015 yılların arasında Rafineri’de marka stratejisi kapsamında ekibiyle geleneksel, dijital ve sosyal medya stratejisi üzerine çalıştı. Ekim 2015’te Medina Turgul DDB’de planlamanın başına geçti.
Beyaz Türk görünümlü, baba tarafından Kasımpaşalı, anne tarafından Fatihli bir keşifçi."Ela Gökkan Savcı

Başkan, Mullen Lowe


1975 İstanbul doğumlu. FMV Işık Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Universitesi İşletme Fakültesini bitirdi. UCLA’de pazarlama eğitimi aldı. Reklamcılığa 1997 yılında Young & Rubicam / Reklamevi’nde Müşteri Temsilcisi olarak başladı ve kısa zamanda Marka Takım Direktörü oldu.
2005 yılında Medina Turgul/DDB’ye Müşteri Direktörü olarak katıldı. Hemen akabinde yeni kurulmakta olan DDB&Co’ya geçti ve burada Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.
2011 yılında DDB&Co’dan ayrılarak Panna adında bir reklam ajansı kurdu. Özsüt, Türkmall ve VDF gibi müşteriler ile çalışmaya başladı. Panna henüz bir yılını tamamlamadan elemanları ve müşterileriyle birlikte Lowe İstanbul ile birleşti.
Mayıs 2012’de Lowe İstanbul’un başına geçen Ela Gökkan Savcı halen bu şirkette CEO olarak görev yapıyor. Ela, evli ve bir kız çocuk annesi. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi.Dr.Emine Batislam

Öğretim Üyesi-Danışman, Sabancı Üniversitesi


Big Picture metodolojisini öğretiyor ve şirketlerde stratejik analiz ve tasarım çalışmalarında uygulamasını yönetiyor. Aynı zamanda Sabancı Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama dersleri veriyor. Şirket ve müşteri karar etkenleri ve markaya etkisi ile ilgileniyor.
Sabancı Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalışmış ve sadakat üzerine akademik araştırmalar yapmıştır. Danone ve Sabancı grubunda strateji, iş geliştirme ve pazarlama yöneticilikleri yapmıştır. ODTU endüstri mühendisliği mezuniyeti sonrası doktorasını Missouri Üniversitesi’nden almıştır.
Evlidir ve 11 yaşında bir kızı vardır.Fatih Uysal

Pazarlama Direktörü, Vodafone


Galatasaray Lisesi (’93) ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü (’99) mezunu. Kariyerine Danone’de başladı, Danone bünyesinde birçok markada çeşitli pazarlama sorumlulukları üstlenmesinin ardından 2006 yılında Paris’e, Danone Group HQ’a Global Pazarlama Müdürü olarak atandı.  Bu görevde geniş bir coğrafyada 40’a yakın ülkeye pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması konusunda destek verdi.
2010 yılında Türkiye’ye geri dönerek Vodafone bünyesinde pazarlama direktörü olarak göreve başladı.  Vodafone Freezone, Vodafone Red markalarının lansmanlarına öncülük etti ve Türkiye’ye ilk Cannes Lions Grand Prix’yi kazandıran “Kırmızı Işık” projesinin yaratım ekibinde yer aldı. Fatih aynı zamanda Vodafone AMAP (Afrika – Ortadoğu – Asya Pasifik) bölgesinde “Youth Acceleration Unit” birimine liderlik ediyor.
Evli, Defne ve Ferit adında ikizleri var. Vodafone Vakfı Mütevelli Heyeti, Galatasaray Spor Kulübü, Galatasaraylılar Derneği ve BÜMED üyesi.Yrd. Doc. Dr. Hande Bilsel Engin

Brand Inovation Merkezi Direktörü, Bahçeşehir Üniversitesi


İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1992-1993 yılları arasında Paris 3 Sorbonne Üniversitesi’nde dil diploması aldı. 1993-1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Arkansas, Fayetteville’de İletişim Bilimler Fakültesi’nde Reklamda İkna ve Etnografi üzerinde uzmanlaştı ve burada yüksek lisans çalışmalarını teaching assistant olarak tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Consumer Insight ve Life Styles şirketlerinde Reklamcılık ve Etnografik Araştırma alanında araştırma ve stratejik planlama uzmanı olarak çalıştı.
2000-2001 yılları arasında NTV’de Program Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.
2004 yılında başladığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünde Tüketim Sosyolojisi ve Tüketici Davranışı alanında doktora derecesini aldı.
2003 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmekte, Bütünleşik Pazarlama İletişimi, Reklamda Strateji, Tüketici Davranışı, Duyusal Pazarlama, Stratejik Marka İletişimi, Reklam ve Toplum, Reklamda Kalitatif Araştırmalar, Reklam Kampanyaları, Marka İletişimi ve Yönetimi üzerinde dersler vermekte, çalışmalar ve eğitimler yürütmektedir. Marka iletişimi, reklamcılık, sigortacılık, bankacılık, finansal hizmetler, hızlı tüketim ürünleri, lüks tüketim, eğlence pazarlaması, konut ve perankende alanlarında marka iletişimi, stratejik pazarlama yönetimi ve temel iletişim stratejileri üzerine sektörel eğitimler ve danışmanlık hizmeti vermektedir.
Türkiye’nin ilk markalama think and do tank’i olarak hayata geçirilimiş olan Bahçeşehir Üniversitesi Brand Innovation (BBI) Merkezi’nin Direktörlüğü’nü yürütmektedir.
Sürdürülebilir yaşam biçimleri ve caz vokal ilgi alanlarının başında gelir. Bir kız çocuğu annesidir.Işıl Arıdağ

Yürütme Kurulu Başkanı, Ünite İletişim, İDA İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı


1960 yılında İstanbul’da doğan Işıl Arıdağ, 1978 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Psikoloji dalında lisansüstü eğitimi aldı.
Reklam ve halkla ilişkiler sektörlerinde çeşitli profesyonel görevlerini takiben, 1998 yılında, ulusal ve uluslararası lider kurum ve markalara entegre iletişim danışmanlığı hizmeti sunan ÜNİTE İletişim’in kurucu ortağı oldu.
2002-2006 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği görevini yürüttü. Günümüzde, iletişim alanında konuk konuşmacı olarak birçok etkinliğe katılmaktadır.
Şu anda; iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler uygulamalarının yanı sıra CreativeUnit ve CoffeeShop markalarıyla da reklam, etkinlik yönetimi ve dijital iletişim alanlarında ‘bütünleşik iletişim yönetimi’ sunmak üzere yapılanan ÜNİTE İletişim Yürütme Kurulu Başkanı olarak iş hayatında aktif rol almaktadır.
2010-2012 dönemindeki Yönetim Kurulu üyeliğini takiben, Aralık 2014 itibarıyla İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak sorumluluk üstlenmekte ve sektörü temsil etmektedir.İsmail Seval

Stratejik Planlama Grup Direktörü, Leo Burnett


Robert Koleji, Koç Üniversitesi, University of East Anglia ve Harvard Business School’da eğitim gördü. İletişim kariyeri boyunca 50’yi aşkın lokal ve global markaya danışmanlık ve stratejik planlama desteği verdi. Kırmızı ve Cannes Young Lions yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı. Daha önce FCLN, TBWA, Manajans, Y%R ve Concept’te görev alan İsmail Seval, halen Leo Burnett istanbul'un Stratejik Planlama departmanını yönetmekte.
Evli, 2 çocuk babası.Mehmet Koyuncuoğlu

Genel Müdürü, Starcom Türkiye


Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan ve kariyerine Nestle’de proje yöneticisi olarak başlayan Mehmet askerlik hizmetini tamamladıktan sonra medya ve ajans hizmetleri kariyerine başladığı yer olan Procter & Gamble’a katılmıştır. 2009 yılında Coca-Cola’nın Güney Avrasya Bölgesinde 10 ülkeden sorumlu Medya Müdürü olarak başladığı Coca-Cola kariyerine, 2012-2013 yıllarında Türkiye Bölgesi Medya Müdürü, 2014-2015 yıllarında Türkiye Kafkasya ve Orta Asya İletişim Planlama Sponsorluklar ve Medya Grup Müdürü olarak devam eden Mehmet Koyuncuoğlu, Temmuz 2016’dan itibaren Starcom Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.
Seyahat etmeyi, gerilim, polisiye ve biyografi kitaplarını okumayı seven Mehmet Koyuncuoğlu evli ve 4.5 yaşında İdil isimli bir kız çocuğu babasıdır.Pınar Ercan Tursun

Pazarlama Müdürü, Ford Otosan


Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu olan Pınar Ercan-Tursun, çalışma hayatına 1998 yılında aynı bölümde yüksek lisans yaptığı dönemde araştırma ve öğretim görevlisi olarak başladı. 2000 yılından bu yana Ford Otosan’da Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası’nda çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2006 yıllarında Koç Üniversitesi’nde Executive MBA programını birincilikle tamamladı. 2006 yılında Ford Otosan Satış Planlama ve Analiz Müdürlüğü’ne atandıktan sonra, 2010-2012 yıllarında Ford Avrupa Gelecek Nesil Ürünler Pazarlama Müdürü, 2012-2014 yıllarında ise Ford Avrupa Ticari Araçlar Pazarlama Müdürü olarak İngiltere’de çalıştı.
2014 Haziran ayından bu yana Ford Otosan’da Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlenen Pınar Ercan-Tursun çok iyi derecede İngilizce biliyor.
Fenerbahçe Kulübü Kongre üyesi olan Pınar Ercan’ın kariyeri boyunca aldığı ödüllerden bazıları şöyle: En İyi Proje Ödülü/Ford Otosan/2009, Go Further Ödülü/Ford Avrupa/2013, Go Further Ödülü/Ford Avrupa/2014

Tuğyan Çelik

Genel Müdür Yardımcısı-Stratejik Planlama, TBWA\İstanbul


Sektöre, 2002 yılında Rafineri’de stratejik planlamacı olarak girdi. 5 yıllık Rafineri geçmişinde Shubuo lansmanı, Axess kampanyası gibi döneminin büyük işlerinde görev aldı. 2007 yılında katıldığı TBWA\İstanbul’da halen Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyor. Kristal Elma, Cannes Young Lions, Mediacat Felis gibi yaratıcılık yarışmalarında jürilik görevlerinde bulundu.
Türk Telekom, Akbank, IKEA, Anadolu Sigorta, Selpak ve Ülker gibi sektörünün önde gelen markalarına hizmet vermeye devam ediyor.VİKTOR H. KUZU

Kurucu Ortak, BLAB


1978 yılında doğdu. Istanbul Amerikan Robert Lisesi ve Marmara Üniversitesinden mezun oldu, ilk işini Ünivesite yıllarında kurdu, birkaç yıl içinde batırdı, Güzel Sanatlar Grubuna stratejik planlamacı olarak katıldı, yıllar içinde birçok markanın pazarlama ve iletişim stratejilerinin oluşturulmasına yardımcı oldu, ikinci işi BLAB'ı 2012 yılında marka iletişimi ve pazarlama dünyasının yeni katmanlarını keşfetmek için başlattı.Yasemin Özen Gürelli

Genel Müdür, Ipsos Connect


İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümün’den mezun oldu. Pazar araştırmalarının değişik alanlarında çalıştıktan sonra 2009 yılında Ipsos’a katıldı. Türkiye’nin önde gelen firmaları için marka, iletişim ve medya üzerine gerçekleştirilen pek çok araştırmaya danışmanlık yaptı. Bu alandaki bilgi ve tecrübelerini üniversitelerde gerçekleştirdiği konuşmalar ile paylaştı. Evli ve 1 çocuk annesi Halen Ipsos‘un küresel reklam,marka ve medya araştırmaları grubu olan Ipsos Connect bölümünün Türkiye Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.Yiğit Yokuş

Pazarlama Direktörü, Coca-Cola


2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Yiğit Yokuş, kariyerine Procter & Gamble firmasında Marka Müdür Yardımcısı olarak başladı. 2004 yılında Home Care Ürünleri Marka Müdürü görevine atandı.
2007 yılında Coca-Cola firmasında Yeni İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmaya başlayan Yokuş, halen Coca-Cola TM Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.
Evli ve iki çocuk babasıdır.